Rehabilitację ortopedyczną stosuje się w celu przywrócenia narządom ruchu pełnej czy też częściowej sprawności. W zależności od powodów, z powodu których nastąpiło uszkodzenie narządu ruchu, w tego typu rehabilitacji wykorzystywane są najróżniejsze techniki a także sprzęt. W jakim celu stosowana jest rehabilitacja ortopedyczna? Przede wszystkim do perfekcji sprawdzi się przy: - zmniejszaniu dolegliwości bólowych związanych ze stawami, ścięgnami i również mięśniami, - poprawy ruchomości w obrębie stawów, - poprawy koordynacji ruchowej, - zwiększeniu siły mięśni, - poprawy stabilności stawów, - poprawy funkcji chwytnych.