Dodano dnia: 31.03.2018 o godz: 20:29 | Numer ID: 9999
Link nie działa/spam ?

Przedszkole Kraków Ruczaj

Pedagogika Montessori obejmuje dzieci już od urodzenia aż do 12 roku życia. W miejsce ogólnych sprawdzianów i badań, sprawozdanie i ocena na temat podopiecznych referowana jest w sposób narracyjny, opisując talenty i słabości dziecka. Decyzje o poprawie słabych stron są podejmowane na bieżąco podczas przebiegu edukacji po głębszej analizie indywidualnego sposobu realizacji tego celu.
Wspaniałą myślą tej metody jest fakt, że oferuje ona prace z dzieckiem jako indywidualnością. Nauka odbywa się we własnym tempie, a nauczyciel wciela się w role przewodnika a nie wykładowcy. Jednym z podstawowych celów tej nauki jest zużytkowanie naturalnej ochoty dziecka do nauki, nie kładąc nacisku na rywalizację gdy podopieczny nie jest przygotowany oraz dostatecznie dojrzały.
Całym podejściem stosowanym w metodzie Montessori jest to, że dzieci uczą się w zupełnie inny sposób niż dorośli. Lekcje są specyficznie przygotowywane do naturalnych potrzeb podopiecznych w idei wolności, niezależności i świadomości obowiązków.
Nauka Montessori gwarantuje, że przed przystąpieniem do prezentacji dziecku nowego zagadnienia, jest ono dokładnie wyjaśniane i przedstawione w bardzo jasny sposób podopiecznemu. Po demonstracji zagadnienia dziecku dawana jest swoboda korzystania z nowo zdobytej wiedzy, bez ograniczeń innych niż własnej wyobraźni lub gdy występuje ryzyko zagrożenia dla dziecka lub otoczenia.
Każda czynność jest uważnie dobrana i toruje drogę do kolejnych działań i pojęć. Podopiecznie są zachęcani do utrwalania zagadnień tyle razy ile chcą. Wówczas jest to znak do zainicjowania nowego etapu, gdyż dziecko jest już odpowiednio przygotowane do podjęcia się kolejnego zagadnienia.
Czas, w którym dziecko ma nauczyć się konkretnego działania nie jest ściśle sprecyzowany. Prędkość nauczania będzie całkowicie zależna od dziecka, od dojrzałości i gotowości na nowy etap. Lecz trzeba nadmienić, że jest pewna kolejność zagadnień zastosowana podczas edukacji.

Szczegóły strony montessori-house.pl:

Komentarze do strony: montessori-house.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Najnowsze wiadomości::::

Podlinkuj stronę montessori-house.pl

Przedszkole Kraków Ruczaj
Przedszkole Kraków Ruczaj
Przedszkole Kraków Ruczaj
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

uroda (54), mieszkania (34), odchudzanie (41), ślub (33), prawnik (28), portal (54), Kraków (48), medycyna (27), ogłoszenia (27), wesele (32), księgowość (27), wakacje (31), nieruchomości (42), apartamenty (26), motoryzacja (36), wroclaw (37), blog (54), adwokat (40), marketing (34), finanse (38), stomatolog (28), dentysta (30), /pożyczki (36), podróże (27), strony www (36), aranżacja wnętrz (27), sklep (39), porady (46), moda (29), zabawki dla dzieci (35), transport (48), zdrowie (80), dieta (38), pozycjonowanie (87), kosmetyki (42), katalog stron (45), samochody (34), sklep internetowy (36), turystyka (35), zabawki (44)