Dodano dnia: 05.09.2013 o godz: 10:55 | Numer ID: 3938
Link nie działa/spam ?

Liberta – kamień naturalny

Oprócz dynamicznego rozwoju technologii, branża budowlana w dalszym ciągu opiera się na surowcach naturalnych, w tym skałach. Nie ma wszakże nic bardziej ekologicznego, niż to co dała nam natura. Do w większości stosowanych materiałów, w branży budowlanej, należą: marmur, granit, piaskowiec, trawertyn, a ponadto onyx. Kraków jest miastem, w którym branża budowlana rozwija się najbardziej.
Granit jest skałą głębinową, zbudowaną z biotytu, kwarcu, skaleni potasowych, a dodatkowo śladowych ilości magnetytu i cyrkonu. W budownictwie wykorzystany jest do tworzenia: schodów, kominków oraz dodatkowo parapetów. Tworzy się z niego także grys, który jest stosowany do tworzenia dróg.
Trawertyn jest porowatą skałą osadową. Znany był już w starożytnym Egipcie, gdzie wykonywano z niego posągi. Na dzień dzisiejszy, dzięki bogactwu różnych barw, trawertyn przeznaczony jest do produkcji materiałów ozdobnych. Wytwarza się z niego: blaty, posadzki, okładziny a zdarza się, że dosłownie obudowy.
Marmur jest skałą, która powstała na skutek przeobrażenia wapieni. Ma bardzo szerokie użycie w przemyśle budowlanym. Tworzy się z niego schody, parapety, kominki, a dodatkowo blaty. Marmur wykorzystuje się a przy tym w przemyśle chemicznym, a ponadto szklarskim. Służy również jako materiał rzeźbiarski.
Piaskowiec jest drobnoziarnistą skałą osadową. Znajduje szerokie wykorzystanie w biznesie budowlanej, gdzie produkuje się z niego płyty okładzinowe, materiały izolacyjne, a dodatkowo ścierne. Piaskowiec jest co więcej użyty w branży szklarskiej, a oprócz tego ceramicznej.
Onyx jest dość rzadkim minerałem półszlachetnym. Dawniej przeznaczony był do produkcji pieczęci, amuletów oraz dodatkowo innych przedmiotów, którym przypisywano cudowne właściwości. Na dzień obecny wykorzystywany jest przede wszystkim jako szczegół dekoracyjny.

Szczegóły strony www.liberta.com.pl:

Komentarze do strony: www.liberta.com.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Najnowsze wiadomości::::

Podlinkuj stronę www.liberta.com.pl

Liberta – kamień naturalny
Liberta – kamień naturalny
Liberta – kamień naturalny
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

samochody (34), wakacje (31), zabawki dla dzieci (35), odchudzanie (41), marketing (34), wroclaw (37), prawnik (28), nieruchomości (42), medycyna (27), motoryzacja (36), moda (30), strony www (36), aranżacja wnętrz (27), finanse (38), zdrowie (80), ogłoszenia (27), księgowość (27), pozycjonowanie (89), blog (54), ślub (33), porady (46), apartamenty (26), stomatolog (29), kosmetyki (43), dieta (38), /pożyczki (36), adwokat (40), turystyka (35), Kraków (48), sklep (39), zabawki (44), portal (54), uroda (54), sklep internetowy (36), dentysta (31), katalog stron (45), wesele (32), mieszkania (34), podróże (27), transport (48)