Dodano dnia: 16.08.2019 o godz: 13:00 | Numer ID: 12053
Link nie działa/spam ?

Katowice - gdzie i u kogo Zabieg Medycyny Estetycznej?

Katowice - gdzie i u kogo Zabieg Medycyny Estetycznej?

W Katowicach, w sumie na terenie całego śląska działa bardzo wiele małych jak i większych gabinetów Medycyny Estetycznej. Istnieją też większe działalności, które w swej nazwie posiadają słowo Instytut czy Klinika Medycyny Estetycznej. Więc gdzie i do kogo się udać? Mały gabinet, czy klinika, instytut? Co najczęściej wpływa na nasz wybór? Postaramy się udzielić pomocnej odpowiedzi.

Lekarz, czy ktoś inny?
Bezsprzecznie Medycyną Estetyczną powinien zajmować się lekarz, nikt inny! Ważnym elementem wyboru jest przede wszystkim doświadczenie wykonującego zabiegi lekarza. Na to doświadczenie składa się okres aktywności zawodowej jak i ilość wykonanych zabiegów, potencjalnych powikłań, obsługi przed i po zabiegowej. Ważnym elementem przy wyborze lekarza są informacje od innych osób, np. informacje na forach, opinie zawarte w internecie. Istotne jest także sprawdzenie na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej numeru prawa wykonywania zawodu i uzyskanie informacji czy lekarz widnieje w rejestrze i czy ma czynne prawo wykonywania zawodu.

Gabinet/Instytut/Klinika
W sumie to nie ma większego znaczenia jaka jest nazwa danej jednostki. Ważne jest aby były to struktury medyczne z certyfikacją sanepidu jak i oficjalnymi możliwościami przerywania ciągłości skóry na całej jej szerokości, możliwości podawania leków w iniekcji. Warto jest więc sprawdzić za nim wybierzemy cokolwiek, czy dane miejsce ma po prostu sterylny zabiegowy gabinet zabiegowy – to jest klucz do największego bezpieczeństwa, co bezpośrednio przekłada się na nasz komfort psychiczny jak i spokój, że naszą twarz powierzamy w bezpieczne ręce w bezpiecznym miejscu.

Kameralność czy rozmach z „pompą”?
Jeżeli ktoś prowadzi gabinet medycyny estetycznej jest on zazwyczaj bardziej kameralny, bez większej zbędnej ilości osób tam zatrudnionych, które po prostu nas widzą – często przecież chcemy wykonać zabieg estetyczny z ukrycia, poufnie, bez zbędnych świadków, czy afiszowania się…
Kliniki czy Instytuty z założenia są rozbudowanymi strukturami, gdzie o wiele ciężej liczyć na taką poufność jak w kameralnym gabinecie medycyny estetycznej, ale znowu w klinice, instytucie wykonamy szerszy wachlarz zabiegów, jest tam zazwyczaj zatrudnionych kilkanaście osób zajmujących się estetyka oraz tego typu miejsca są wyposażone w dużą ilość sprzętu z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej. Zdecydujcie jakie są Wasze potrzeby i oczekiwania w tym zakresie.

Instytut, Klinika? Dlaczego takie nazwy?
Generalnie ktoś kto zawiera tego typu słowa w nazwie bezwzględnie powinien prowadzić działalność naukową poza zwykłą wykonywaną pracą. Warto sprawdzić, czy nazwa jest stworzona, aby „coś wyglądało ładniej i bardziej prestiżowo” czy faktycznie jest prowadzona działalność naukowa w jakiejkolwiek formie. Bardzo dużo informacji znajdziemy w internecie, warto zapoznać się z informacjami w tym zakresie. Niestety istnieją miejsca gdzie tego typu nazewnictwo służy jedynie czystej reklamie i z jakąkolwiek nauką nie ma nic wspólnego. W tego typu miejscach powinny między innymi pracować osoby z tytułami naukowymi, np. : doktor nauk medyczny, doktor habilitowany, profesor, itp.

Więc gdzie i do kogo się udać?
Na nasz wybór powinny wpłynąć wyłącznie tego typu elementy: czystość pomieszczenia, jego certyfikacja, oraz przede wszystkim osoba /lekarz/ wykonująca zabieg estetyczny. W końcu twarzy nie powierzamy reklamie, nazwie danego miejsca czy „otoczce”. To są najsensowniejsze elementy, które powinny decydować gdzie i do kogo na zabieg medycyny estetycznej. Na drugim miejscu warto posiadać informację, czy w razie niepokojących objawów ktoś nam pomoże po zabiegu, czy telefon kontaktowy nagle głuchnie, albo jesteśmy informowani, że w razie powikłań pomocy szukajmy sobie gdzie indziej.

Warto pamiętać!
Na zabieg estetyczny wybieramy się nie po to aby mieć później problemy, tylko po to aby bezwzględnie ładniej wykonać. Zmysł estetyczny jest też ważnym elementem przy wyborze lekarza. W końcu to jak ktoś powiększy usta czy wypełni bruzdy jest bardzo ważne. Wyobraźnia okołozabiegowa osoby wykonującej zabieg jest priorytetowa. Wielokrotnie zdarza się, że ktoś płaci „słono” za zabieg a efekt jest mizerny, gdyż właśnie zabrakło wyobraźni.

Jakość preparatów.
Jakość preparatów wymieniamy na ostatnim miejscu, jednak jest to bardzo ważny element zabiegowy, o którym często zapominamy. Na rynku istnieje wiele różnych preparatów, tańszych, droższych, klinicznie przebadanych bądź nieprzebadanych. Odpowiedź na pytanie skąd czasami aż tak różne są ceny preparatów wynika właśnie z powyższego – bezpieczeństwa.

Reasumując:
Co proponujemy – do wyboru kameralny gabinet czy znana klinika, bezwzględnie lekarz z doświadczeniem i wyobraźnią estetyczną, wsparcie pozabiegowe, oryginalne i jak najbezpieczniejsze preparaty.

Szczegóły strony https://gabinet-estetyczny.pl:

Komentarze do strony: https://gabinet-estetyczny.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Najnowsze wiadomości::::

Podlinkuj stronę https://gabinet-estetyczny.pl

Katowice - gdzie i u kogo Zabieg Medycyny Estetycznej?
Katowice - gdzie i u kogo Zabieg Medycyny Estetycznej?
Katowice - gdzie i u kogo Zabieg Medycyny Estetycznej?
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

portal (54), nieruchomości (42), prawnik (28), Kraków (48), odchudzanie (41), porady (46), blog (54), stomatolog (29), /pożyczki (36), apartamenty (26), księgowość (27), strony www (36), dieta (38), wakacje (31), wesele (32), adwokat (40), pozycjonowanie (89), ślub (33), ogłoszenia (27), dentysta (31), sklep (39), kosmetyki (43), zabawki (44), sklep internetowy (36), wroclaw (37), turystyka (35), katalog stron (45), uroda (54), samochody (34), aranżacja wnętrz (27), moda (30), medycyna (27), mieszkania (34), marketing (34), finanse (38), zdrowie (80), zabawki dla dzieci (35), transport (48), motoryzacja (36), podróże (27)